Ar rēķinu izrakstīšanu sastopas gandrīz katrs uzņēmējs, kurš pārdod preces, vai sniedz pakalpojumus internetā vidē. Atnākot uz veikalu klients saņems kases aparāta čeku, ka apstiprinājuma dokumentu pirkumam, bet, pasūtot preci internetā, čeka vietā tiks izrakstīts rēķins. Rēķinu izrakstīšana var būt aktuāla gan uzņēmumiem, gan pašnodarbinātam personām. Visiem aktuāls jautājums ir, kā tad labāk izrakstīt rēķinus?

Lai izveidotu rēķinu var izmantot dokumentu programmas, piemēram, Word vai Excel. Tirgū ir piedāvātas speciālas programmas rēķinu veidošanai. Nesen tām pievienojusies jaunā rēķinu izrakstīšanas sistēma Billflip, kura, starp citu, ir diezgan ērta un vienkārša. Prakse parāda, ka taisīt rēķinus manuāli ar Word vai Excel palīdzību patīk ne visiem. No vienas puses nevajag maksāt par speciālu rēķinu izrakstīšanas programmu, bet no otras puses vajag veltīt daudz laika un spēku, lai dabūt gatavu smuku rēķinu. Tie, kuriem laiks ir nauda izvēlas rēķinu izrakstīšanas programmas. Speciālas programmas ļauj ātri un bez liekam pūlēm izveidot rēķinu, nosūtīt klientam, kontrolēt rēķinu apmaksu un vēl daudz noderīgas funkcijas.

Tie, kas ir pamēģinājuši kaut kādu no rēķinu izrakstīšanas programmām, vairs nekad neatgriezīsies pie manuālas rēķinu veidošanas. Tirgū ir piedāvātas gan maksas, gan bezmaksas programmas. Protams, ka bezmaksas programmas nav tik pat ērtas un funkcionālas, kā maksas. Tomēr, uzņēmēji ir ar mieru maksāt, piemēram, 10 EUR mēnesī par rēķinu izrakstīšanas programmu, lai padarīt rēķinu izrakstīšanu efektīvu un ātru.

29 Nov 2010